Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-19 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Potrebujete poradiť?

Call centrum
Call centrum
+421 940 623 277 (Po-Pia, 8-19 hod.)
Novinky
28.06.2022
Výstavba domova pre seniorov - otvorenie december 2022
Súkromný domov pre seniorov sa buduje v malebnej dedinke Stará Voda obklopený lesmi Slovenského rudohoria.    Otvárame v decembri 2022. Miesto si mô... čítať celé
02.06.2022
Ako pokračuje výstavba - otvorenie december 2022
Teplejšie dni už prišli a spolu s nimi naši pracovníci usilovne pracujú na tom, aby sme mohli čoskoro otvárať domov pre seniorov. Ďakujeme Bohu, že se... čítať celé
07.02.2022
Zima sa blíži ku koncu
Zima sa blíži ku koncu a my pokračujeme. Pomaly, ale isto sa stavba opäť rozbehne, aby bol domov pre Vás pripravený v decembri 2022 na otvorenie. čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Súkromný domov dôchodcov

 

Prijímame rezervácie do zariadenia!

 

 

 

 

 

Slnečný domov sociálne zariadenie

 

Spoločne chceme vytvoriť seniorom nádherné miesto pre život, kde bude pre nich každý jeden deň slnečným, spokojným a šťastným. 

Súkromný domov pre seniorov Slnečný domov sa buduje v malebnom prostredí dediny Stará Voda obklopenej lesami Slovenského rudohoria a čoskoro sa bude otvárať. Preto prijímame rezervácie do zariadenia.

 

Kapacita je 12 lôžok čo značí rodinné prostredie, možnosť venovať sa každému klientovi samostatne, vyhovenie všetkých potrieb a požiadavok klienta, 24 hodinovú starostlivosť skúsených opatrovateliek a pocit rodinnej pohody.

 

Izby sú rozdelené na jednolôžkové a dvojlôžkové.

 

Naše poslanie

Sme viac ako len bežné zariadenie pre seniorov a špecializované zariadenie. Vysoká profesionalita, ktorú zaručujeme, je toho nevyhnutnou podmienkou. 

Skĺbili sme lásku k seniorom, odbornú zdravotnú starostlivosť, pokoj, prírodu a tým vzniká dokonalé miesto pre jeseň života. Rešpektujeme individuálne potreby klienta, chápeme, aké je niekedy ťažké bojovať s chorobou alebo samotou a sme tu pre Vás. Zaslúžite si lásku, prijatie spoločnosti a dôstojnú starobu. 

 

Kde nás nájdete?

Súkromný domov pre seniorov sa buduje v malebnej dedine Stará Voda obklopený lesmi Slovenského rudohoria. Dedinu obývajú prevažne starší ľudia čo značí pokoj a príjemnú komunitu. Nové priateľstvá si takto získate nielen medzi sebou v domove, ale aj pri rozhovoroch so susedmi. 

 

Čo ponúkame?

Ubytovanie :

 • v jednolôžkových izbách
 • v dvojlôžkových izbách
 • polohovateľné lôžka
 • TV na každej izbe

Stravovanie

 • 5x denne kvalitnú stravu prispôsobenú potrebám klientov

Starostlivosť

 • opatrovateľské starostlivosť 24 hodín denne
 • ošetrovateľskú starostlivosť prostredníctvom ADOS
 • lekársku starostlivosť formou pravidelných návštev lekára priamo v zariadení
 • fyzioterapeutickú a rehabilitačnú starostlivosť

 

 

Aktivity pre seniorov:

 • výtvarné
 • tanečné
 • pohybové
 • kultúrne
 • jóga pre seniorov
 • plávanie
 • pracovné aktivity

 

Samozrejmosťou je

 • bezbariérovosť
 • pravidelné informovanie rodinných príslušnikov o zdravotnom stave klienta
 • rešpektovanie potrieb klienta, súkromie klienta a rozhodovanie o svojom voľnom čase
 • bohoslužby v prípade záujmu v kostole pár metrov od zariadenia
 • návštevy rodinných príslušníkov kedykoľvek počas dňa

 

 

Čím je náš domov pre seniorov odlišný: 

 

Ponúkame skĺbenie kvalitných sociálnych služieb a pobytu v krásnom prostredí rodinnej atmosféry.

Celodenná strava: naši klienti budú mať poskytnutú vyváženú, chutnú a zdravú stravu začínajúcu raňajkami až po večeru celý týždeň.

 

24 hodinovástarostlivosť o klientov s rôznymi diagnózami pod odborným dohľadom.

 

 

Aktivity pre seniorov:

Pohybové aktivity: fyzioterapeutické cvičenia, pohybové cvičenia, pre aktívnych seniorov výlety, prechádzky, hubárčenie, nenáročná turistika. Pre odvážnejších seniorov poskytneme návštevy fitness centra s osobným fitness trénerom, ktorý prispôsobuje cviky pre seniorov na zlepšenie fyzickej kondície a pohybového aparátu

Výtvarné aktivity: prostredníctvom výtvarných aktivít môžeme umožniť klientom v pokročilej starobe prežívať radosť zo schopnosti vytvoriť niečo nové, pozitívne ovplyvniť ich osobnosť výtvarným umením, vizuálnou kultúrou a vlastnou tvorivou činnosťou a to v záujme integrity a emocionálnej pohody v neskorej starobe.

Kreslenie mandál: mandaly pomáhajú preniesť sa do obdobia detstva:

pri maľovaní sa človek prenáša do obdobia detstva, keď si bežne maľoval takmer každý deň. Detstvo je často spojené so sladkým obdobím radosti, a preto tieto spomienky pozitívne pôsobia na človeka. Človek sa viac uvoľní, je optimistickejší a zhromažďuje si energiu aj na ďalší deň.  

Psychológ Carl Gustav Jung . C.G. Jung skúmal vplyv mandaly na svojich pacientov a zistil, že mandala má štyri hlavné funkcie:

 • vo chvíľach strachu poskytuje ochranu a upokojuje,
 • pri dezorientácii stále poukazuje na zmysel a cieľ a udáva smerovanie,
 • v chaotickom stave dáva pocit usporiadanosti, zmysluplnej štruktúrovanosti a celistvosti,
 • dokáže navodiť všeobecný pocit fascinácie, zvedavosti a dodáva nádej.

Pracovné aktivity : pestovanie plodín a kvetov v záhrade – vychádzame z predpokladu, že človek má schopnosť zlepšiť kvalitu svojho života práve pracovnými návykmi a aktivitami. Cieľom je podporovať zdravie a celkovú telesnú i duševnú pohodu.

napríklad štrikovanie:

Aktivity na zlepšenie pamäti a na podporu myslenia: činnosti na rozvoj myslenia a podporu pamäte sú rôzne. Aktivity na zlepšenie pamäti a na podporu myslenia sa môžu konať pomocou hier ako napríklad lúštenie krížoviek, pexesom tvorenie viet.

Príklad:

PRAKTICKÉ CVIČENIA:  Vyskúšajte si svoju pamäť a slovnú zásobu. Vymyslite čo najviac slov, v ktorých sa vyskytujú nasledujúce slová (napr. STER – sterilný, sterilizovať, poster, majster, stereo...)

TVOR ......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 SVET ......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

PLOT ......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Kultúrne aktivity: k dispozícii v dome bude auto, ktorým budeme seniorov pravidelne brávať na výlety do divadla, do zoologickej a botanickej záhrady, termálnych kúpalísk.

Plávanie: Pre seniorov, ktorí často padajú, je plávanie šport, ktorým sa riziko úrazov znižuje. Plávanie má blahodarné účinky na zdravie srdca, flexibilitu pohybovej sústavy a spevňovanie svalstva. Seniori pri plávaní netrpia bolesťou a diskomfortom, ktorý môžu pociťovať pri iných športoch. Okrem toho sa tu podobne ako pri iných športoch vyplavuje množstvo endorfínov.

Tanec: ideálnou pohybovou aktivitou pre seniorov je tanec, ktorý udrží čulú ich hlavu, ale aj telo. Za ideálny sa považuje salsa, ktorá zlepšuje silu aj balans pohybového aparátu. Ide o šport, ktorý chráni srdce, pretože si nevyžaduje žiadne špeciálne náčinie. Znižuje tlak v cievach, udržuje cholesterol pod kontrolou a je ideálnou voľbou pre ľudí s chronickým srdečným ochorením.

Výskum Albert Einstein College of Medicine ukazuje, že pravidelné tanečné tréningy znižujú riziko demencie až o 76 percent.

Pre seniorov, ktorí budú mať záujem o tanečné aktivity pozveme kvalifikovanú lektorku tanca k nám alebo pri menšom počte záujemcov budeme seniorov sprevádzať na kurzy tanca.

Jóga pre seniorov: 

Joga pre seniorov sa zameriava na:
– prípravné cvičenia, tzv.  “saravhitásany” v preklade “cvičenia prospešné všetkým”, 
– relaxačné cvičenia
– cvičenia zamerané na správne dýchanie

Prípravné cvičenia –  “Saravhitásany” pripravujú telo na cvičenie ásan.

Cviky uvoľňujú svalstvo od stuhnutosti a zastavujú ich skracovanie, ku ktorému dochádza pri dlhodobom nedostatku pohybu, alebo pri jednostrannom pohybe. 

Tieto jednoduché cviky sú určené na pretiahnutie svalových partií, ktoré majú tendenciu sa najviac skracovať a kumulovať napätie.
Ich pravidelným cvičením dochádza k zmierneniu a odstráneniu bolestí. 

Knižnica : pre seniorov, ktorí radi čítajú sa bude v dome nachádzať knižnica s rôznymi knihami: poézia, náučná literatúra, náboženské knihy a iné.

Metodika validačného prístupu: ide o metódu prístupu k starším ľuďom, nedostatočne orientovaným alebo dezorientovaným v dôsledku rôznych foriem demencie. Konkrétne validačné techniky zahŕňajú používanie jednoduchých neohrozujúcich otázok, navodenie pocitu blízkosti, používanie ticha, dotyku, parafrázovania a opakovania vlastnými slovami.

Duchovná podpora: pre veriacich seniorov je k dispozícii kostol, ktorý sa nachádza hneď pod domom, omše, návšteva kňaza, svätá spoveď.

Reminiscenčné aktivity: proces rozpamätávania sa na minulosť a technika oživovania si pamäte. Môže slúžiť aj ako voľnočasová aktivita, posedenie s rozhovormi o živote v mladosti, o rodine a pod. Využíva sa najmä spomínanie prostredníctvom: fotografie, hudby, rozprávania, osobných predmetov.

Na záhrade sa bude nachádzať aj vycvičený psík, pretože je potvrdené, že zvieratá majú pozitívny priam až terapeutický účinok na seniorov. 

Obrázky sú ilustračné :) Uvítame názor seniorov, ktorého psíka by chceli radšej :) My navrhujeme zlatého retrievera alebo austrálskeho ovčiaka pre ich výnimočnú a pokojnú povahu ako k deťom tak aj ku seniorom. 

 

Cena od 525 eur mesačne

cena sa prispôsobuje v závislosti od stupňa odkázanosti ( vieme pomôcť s príspevkom od štátu a VÚC nakoľko zariadenie bude registrované na VÚC Košice)

Prijímame rezervácie do zariadenia

Tešíme sa na Vás :)

Viac informácií, rezervácia na telefónnom čísle +421940623277 alebo emailom socialnesluzbysenior@gmail.com

 

Opatrovateľské služby
Upratovacie služby
Kontakty
Call centrum
Call centrum
(Po-Pia, 8-19 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk