Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-19 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Ako zvieratá pomáhajú seniorom
Novinky
28.06.2022
Výstavba domova pre seniorov - otvorenie december 2022
Súkromný domov pre seniorov sa buduje v malebnej dedinke Stará Voda obklopený lesmi Slovenského rudohoria.    Otvárame v decembri 2022. Miesto si mô... čítať celé
02.06.2022
Ako pokračuje výstavba - otvorenie december 2022
Teplejšie dni už prišli a spolu s nimi naši pracovníci usilovne pracujú na tom, aby sme mohli čoskoro otvárať domov pre seniorov. Ďakujeme Bohu, že se... čítať celé
07.02.2022
Zima sa blíži ku koncu
Zima sa blíži ku koncu a my pokračujeme. Pomaly, ale isto sa stavba opäť rozbehne, aby bol domov pre Vás pripravený v decembri 2022 na otvorenie. čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Ako zvieratá pomáhajú seniorom
18.08.2021

Určite ste už počuli o tom, ako zvieratá pomáhajú ľuďom. Možno ste však už počuli aj o tom, že vďaka zvieratám sa dá pomôcť aj ľuďom chorým na rozličné choroby a zvieratá teda pôsobia ako určitá forma terapie. Ide o takzvanú ANIMOTERAPIU.

Animoterapia je liečenie pomocou zvierat, pričom sa využívajú pozitívne účinky rôznych druhov zvierat na psychické, ale tiež fyzické zdravie človeka. Animoterapia sa realizuje predovšetkým prostredníctvom psov (canisterapia), ale výnimkou nie sú ani iné domáce zvieratá, felinoterapia (terapia pomocou mačiek) a hippoterapia (využíva liečivú silu koní). Okrem toho sa však môže využiť aj liečivá sila akýchkoľvek iných zvierat, napríklad delfínov. Taliani dokonca využívajú na terapiu aj kanáriky.

Animoterapia sa využíva pri liečbe ľudí rôznych vekových kategórií (od malých bábätiek až po seniorov) a pri rôznych zdravotných problémoch. Pomáha pri liečbe telesne či mentálne postihnutých pacientov, ale aj prI rehabilitačných pacientoch.

V poslednej dobe sa začína využívať aj ako motivačný nástroj pre seniorov. Účinky animoterapie sa využívajú napríklad aj v domovoch dôchodcov, v ústavoch sociálnej starostlivosti či rôznych zdravotníckych zariadeniach, ale taktiež v domácom prostredí. Pozitívne účinky na rezidentov su nepopierateľné.

 

PES - POMOCNÍK PRI DIAGNÓZACH

Starostlivosť o psa dokáže dôchodcovi prinavrátiť nielen pocit, že ho niekto potrebuje, ale pomôcť mu môže aj po fyzickej stránke. S príchodom štvornohého priateľa sa na seniora prenáša povinnosť starať sa o nového člena domácnosti. „Prechádzky so psom vnášajú do života človeka pravidelný režim vrátane pohybu na čerstvom vzduchu,“ tvrdí šéf Slovenskej kynologickej jednoty. Je to práve pohyb na čerstvom vzduchu, ktorý nebýva v prípade osamelých dôchodcov samozrejmosťou. Von treba so psom chodiť za každého počasia, a to vedie seniorov k otužovaniu.

Pozitívny vplyv psa na človeka potvrdzujú aj výsledky kanisterapie, ktorá stavia na ich vzájomnej fyzickej blízkosti. „V zahraničí je bežné, že psík je súčasťou terapie mnohých diagnóz. Pri depre­siách preladí smutné myšlienky a pocity beznádeje,“ vraví psychoterapeutka Janíková.

Na Slovensku sa kanisterapia využíva úspešne u ľudí s vrodenými či získanými psychickými poruchami.

Čítajte viac: https://www.sme.sk/c/3668659/pes-pomoze-najma-osamelym-seniorom.html

Opatrovateľské služby
Upratovacie služby
Kontakty
Call centrum
Call centrum
(Po-Pia, 8-19 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk